3.10 Mağaza Açma Kuralları Nelerdir? Needion-279

3. Mağaza İşlemleri  
 1. Needion.com Tüketim, Hizmet, Eşya, Vasıta, Emlak, Aktivite, Ulaşım ve Konaklama Kategorilerinde mağaza açılıp ilgili mağazada ilan verilmesini sağlayan bir platform sağlayıcıdır.
 2. Mağaza başlığında ve mağaza açıklama bölümünde sadece mağaza/kategori hakkında                  bilgiler yer almalıdır.
 3. Needion.com' a her gerçek ve tüzel kişi ücretsiz olarak üye olabilir ve isterse mağaza açabilir.
 4. Mağaza başlığı içerisinde sadece ilgili mağaza ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Mağaza başlığı içerisinde üye/ firma / tüzel kişi link / site adresi bulunmamalıdır.
 5. İlan Ekle bölümünden açılan kutudan Yeni Mağaza Aç yazısı butonuna tıklanır. Açılan sayfada Mağaza Oluştur kısmında mağaza bilgileri girebilir ve mağaza açılabilir.
 6. Mağaza oluşturulurken belirtilen kriterlerde, doğru bilgiler yer almalıdır.
 7. Eklenen fotoğraflar jpg, png uzantısı olmalıdır. Mağazalara en fazla 10 fotoğraf eklenebilir.
 8. Mağaza açma aşamasında kullanıcı bilgileri “Bireysel” , “ Şahıs Firması”, “Kurumsal” olarak girilmektedir. “Şahıs Firması” için Unvan ve V.D. Adı , “Kurumsal” için Unvan, V.D. Adı, Vergi No bilgileri eksiksiz girilmelidir.
 9. Mağaza Sahibi, seçilen mağaza türünün altında aynı kategoriye ait alt kategorilerden sınırsız sayıda ilan açabilir.
 10. Açılan mağaza, mağaza sahibi tarafından onay aşamasına gönderildiğinde aynı zamanda bu mağaza içerisine vermek istediği ilanları da ekleyip onaya gönderebilir.
 11. Açılmak istenilen mağaza  Yasaklı Ürünler Listesine ait olamaz.
 12. Açılmak istenilen mağaza Yasaklı Davranışlar kuralını ihlal edemez.
 13. İlan açıklamalarında kategoriye ait olan web sayfası linki, kişisel internet sitesi, mail adresi, firma iletişim bilgileri yer almamalıdır. Alıcılar tarafından sadece telefon bilgisi Mağaza sayfasında paylaşılabilir ve ihtiyaç duyulduğunda Mağaza sayfasından alınabilir.
 14. Açılmak istenilen mağaza, mağaza sahibi tarafından onaya gönderildikten sonra Needion.com ekipleri tarafından kontrol edilip uygun bulunduğu takdirde en geç 12 saat içerisinde onaylanmaktadır.
 15. Eğer mağazanız onay süresi olan 12 saat içerisinde yayınlanmadıysa kullanıcı mağduriyetini gidermek için mağaza onay aşamanız hemen öne alınmaktadır.

UYARI: Mağaza yayınlanma aşamasında belirlenen ana kategoride değişiklik yapılamaz.

 
 
 

Benzer makaleler

 

Tags