4.9 İlanım Neden Reddedildi? Needion-289

4. İlan İşlemleri  

İlanlarınız, needion.com tarafından titizlikle incelenir ve ilan verme kurallarına uygun bulunmayan ilanlar reddedilir.  İlanınızın neden reddedildiğine dair detaylı bilgi içeren mesaja ekranın sağ üst kısmındaki bildirimlerim bölümünden ulaşabilirsiniz.  İlan yayınlanırken en çok rastlanılan hatalar aşağıda verilmiştir. İlanlarınızı aşağıda belirtilen maddelere ve İlan Verme Kurallarına uygun olarak hazırlamanız, alıcıların ilanlarınıza erişimini arttıracaktır.     

İlan açıklama alanına veya ilan görsellerine telefon numarası yazmak; Needion.com da yayınlanan ilanlarda verilen telefon numaraları doğrulanmaktadır. Gelen aktivasyon linki ile yapılan işlem hem telefonun doğruluğu hem de alıcı ve satıcının güvenli bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak için yapılmaktadır. Bu nedenle Profil Bilgileri alanı dışında (açıklama alanı, ilan görselleri vb.) telefon numarası yazılması durumunda ilanınız reddedilir. Telefon numarası, kişisel web adresleri vb. bilgiler sadece ilgili mağaza sayfasında paylaşılabilir.       

Hatalı/eksik kimlik bilgileri ile ilan yayınlamak; Needion.com' da yayınlanan ilanlar kullanıcıların isimleriyle ile yayınlanır. Bu nedenle ad-soyadı bölümünde ad-soyadı  yer almayan ilanlar reddedilir.                                                                                                                  

Birden fazla ürünü/hizmeti aynı ilan içinde yayınlamak: Yayınlanmak istenen ilan içerisinde birden fazla ürün/hizmet yayınlamaz. Fakat Needion.com’ un sunduğu çoklu ürün ekleme seçeneği ile aynı ürüne ait farklı renk, beden gibi özellikler tek bir ilanda yer alabilir. Sadece açılan mağaza içerisinde aynı mağaza kategorisine ait birden fazla ilan yayınlanabilir.  Ürünlerinizi/hizmetlerinizi ayrı ilanlarla yayınlamanız, ilanlarınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacağı gibi,  aynı zamanda kullanıcıların satın alacağı ürüne/hizmete kolaylıkla karar vermesine ve ürün/hizmet yelpazenizin genişleyerek daha fazla görüntülenmesine de yardımcı olur.                                                                                                                                                

Hatalı kategoride ilan yayınlamak; needion.com'da ilan veren satıcının, alıcıya doğru ilan ile ulaşabilmesi için ve ilanda yer alan ürün/hizmet ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmesi için ilanlar belirli kategorilerde yayınlanmaktadır. İlanınızı uygun kategoride hazırlamamanız durumunda ilanınız reddedilir.  

Doğru kategoriyi belirlemek için almak istediğiniz hizmeti ya da satmak/kiralamak istediğiniz ürünü Needion.com’ da arayarak, ilanınızın kategorisini, aynı ürüne ait yayınlanmış bir ilanın kategorisiyle aynı olacak şekilde düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz.    Yasaklı ürünler listesi nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.

 
 
 

Benzer makaleler

 

Tags